New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

[ Big Daddy Kane ]

Big Daddy Kane Hip Hop’un en yetenekli ve otorite sanatçılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Rolling Stone Dergisi, Big Daddy Kane’in Ain’t No Half-Steppin şarkısını Tüm Zamanların En İyi 50 Hip-Hop Şarkısı listesinde 25. sıraya yerleştirmiş ve kendisini rapin geç altın çağının bir söz ustası ve bir MC jenerasyonunun büyük otoritesi olarak nitelendirmiştir.

Big Daddy Kane

Gerçek adı Antonio Hardy olan, Big Daddy Kane 1968 doğumludur. Grammy ödüllü Amerikan rap şarkıcısı ve oyuncu Big Daddy Kane, kariyerine 1986 yılında Marley Marl’ın Juice Crew rap topluluğunun üyesi olarak başlamıştır. Bu oluşumunda yer aldığı sırada çıkardığı “Long Live the Kane” albümüyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Sanatçının ilk iki albümü (Long Live the Kane ve It’s a Big Daddy Thing) Hip Hop Klasikleri arasında değerlendirilmektedir.

Big Daddy Kane, Quincy Jones’un “Back on the Block” adlı albümünün Back on the Block albümündeki performansı ile 1991’de “En İyi Düet Rap Performansı” alanında Grammy Ödülü kazanmıştır. Hip hop’un “altın çağ” dönemindeki (1986-1997) en büyük rapçilerden biri olarak kabul edilen Kane, en iyi freestyle yapan MC’lerden biri olarak ün kazanmıştır. Sanatçı birçok Altın Albüm sahibidir ve 2005’te VH1 Hip Hop Onur Ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Big Daddy Kane sahne adı TV dizisi Kung Fu’daki David Carradine’in karakteri Caine’den ve Beach Party filminde Vincent Price’ın oynadığı “Big Daddy” karakterinden gelmektedir.