New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

[ Ege Çubukçu ]

“Parti İstanbul” isimli single çalışması 2013 Türkiye Müzik Ödülleri'nde En İyi Single, En İyi Video ve En İyi Remix kategorilerinde 3 dalda 4 ödüle aday gösterildi.

Video Müzik

 

-Hey D.J Feat. Ayşe Hatun 2005 Yön. & Gör. Yön. – Murad Küçük / Doğan Sarıgüzel

-1Gün 2005 Yön. & Gör. Yön. – Murad Küçük / Doğan Sarıgüzel

-Yaz Geldi 2006 Yön. & Gör. Yön. – Murad Küçük / Veli Kuzlu

-Film Gibi 2006 Yön. & Gör. Yön. – Murad Küçük / Doğan Sarıgüzel

-Avrupa (Milli Takıma Destek) Feat. G. Ergen 2008 Yön. & Gör. Yön. – Nihat Odabaşı

-Bir de Baktım Feat. Pamela Spence 2008 Yön. & Gör. Yön. – Ege Çubukçu / Doğan Sarıgüzel

-Son Bir Şans 2010 Yön. & Gör. Yön. – Serdar Aydemir / Doğan Sarıgüzel

-Senden Başka Feat. Hüseyin Karadayı & Bricklake 2012 Yön. & Gör. Yön. – Welczenbach Tamás / Birinyi Tamás

-Anladım Feat. Hüseyin Karadayı 2012 Yön. & Gör. Yön. – Burcu Erdoğan

-Parti İstanbul 2012 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık

-Yolumuz Aynı 2013 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık, Rio Film

-Nasıl Geçtiğini Anlamadan 2014 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık

-Kanatlanıp Uçacaksın 2014 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık

-Reçete 2016 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık, Efe Işıldaksoy

-Bana Ne 2017 Yön. & Gör. Yön. – Harun Işık

 

Diskografi

 

– 1 Gün (2005)

– Bir de Baktım (2008)

– Asit Yağmuru Remixes (2009)

– Son Bir Şans (2010)

– Sex On Da Beat (2010)

– Funky Shit (2011)

– Parti İstanbul (2012)

– Yolumuz Aynı (2013)

– Nasıl Geçtiğini Anlamadan (2014)

– Kanatlanıp Uçacaksın (2014)

– Reçete (2016)

– Gece Gelen Sıkıntı (2017)

Ege Çubukçu, müzik hayatına amatör olarak lisede başladı. Tiyatro müzikleri hazırlayan ve radyoculuk yıllarında “İzmir Coast” adında köklü bir grupla çalışan Ege Çubukçu; RoadShow Turneleriyle verdiği 350 konserin ardından, adından söz ettiren, kariyerinin başlangıç noktası “Bir Gün” adlı albümü ile 2005 yılında profesyonelliğe adım attı. Müzik dünyasına damga vuran “Yaz Geldi”, Ayşe Hatun Önal ile düet yaptığı “Hey DJ” gibi besteleri ile çıkışını sürdürdü ve “Bir Gün” parçası ile listeleri alt üst etti.

2008 yılında, farklı müzik türlerini harmanladığı ikinci albümü “Bir de Baktım” da; Ajda Pekkan, Pamela, Ferhat Göçer, Hüseyin Karadayı, Fallen Angelz, Hakan Özlücan gibi önemli isimlerle sıra dışı düetler gerçekleştirdi. Bu albümde pop, elektronik ve rock temalarını rap ile harmanlayarak, müzik piyasasına yepyeni bir soluk getirdi.

Avrupa Futbol Şampiyonası için Türk Milli Futbol takımımıza hazırlanan, Gülben Ergen düetli “Avrupa” parçasını seslendirdi.

Sosyal sorumluluk konusunda gösterdiği hassasiyet ile tanınan Ege Çubukçu; Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı ve TİKAV’lı gençlerle tanışmasının ardından, “Son Bir Şans” adlı şarkıyı besteledi.

2010 yılının son aylarında; ‘’Sex On The Beat’’ ile Türkiye’nin ilk dans filmi olma özelliği taşıyan ‘’Uçan Melekler’’ filminde dinleyicilerinin karşısına çıktı.

2011’de; web üzerinden sunulan özel çalışması “Funky Sh!t” ilk ayında 120.000 kullanıcıya ulaşmasıyla özel bir başarı kazandı. Parça, yıl sonunda 400.000 tekil kullanıcı tarafından iTunes Podcast/Movers and Shakers listesinde 1 numaraya taşındı.

2012 yılında single çalışması “Parti İstanbul” ile yazın ve İstanbul’un ritmini yükseltti. Müziğini Emrah Karaduman’nın hazırladığı “Parti İstanbul” un sözleri Ege Çubukçu, remixleri ise, iki özel isim Bedük ve Hüseyin Karadayı tarafından hazırlandı. “Parti İstanbul” 2013’ün ilk günlerinde Türkiye Müzik Ödülleri organizasyonunda en iyi single, en iyi video ve en iyi remix kategorilerinde 3 dalda 4 ödüle aday gösterildi.

2013 yılında, “Yolumuz Aynı” adlı çalışmasıyla bir kez daha müzikseverler ile buluştu. Sözleri Ege’ye ait olan parçanın müziği Hüseyin Karadayı tarafından hazırlandı. “Yolumuz Aynı” video çekimleri Türkiye’nin dört bir yanından futbol aşıkları ile yapıldı. RIO 2016 Yaz Olimpiyatları’nın resmi sponsorluk parçası olarak kullanıldı.

2014 yılının ilk günlerinde dinleyicilerinin karşısına bu kez bir karma albümde çıkan Ege Çubukçu, Organize Oluyoruz Vol. 3 adlı albüme “Nasıl Geçtiğini Anlamadan” adlı yeni single çalışmasıyla katıldı.

2014 yılında basketbol temalı “Kanatlanıp Uçacaksın” adında bir single çalışmasına daha imza attı. Harun Işık yönetmenliğinde çekilen klipte, Türk basketbolunun genç yıldızı İlkan Karaman ile Red Bull King of the Rock 2013 Türkiye şampiyonu Mert Yavi yer aldı.

2014 yazından itibaren Açık Radyo frekansları aracılığı ile hip hop kültürüne özel bir program hazırlamaya başladı. 72 bölüm boyunca Türkiye’den rap ve hip hop kültürü üzerine müzik sektörünün önde gelen isimlerini konuk aldığı “Şehrin Azizleri”; ülkenin karasal yayın üzerinden sunulan tek hip hop programı oldu.

2016 yılının Aralık ayında, yeni single çalışması “Reçete” ile tekrar gündeme gelen Ege Çubukçu, parçanın protest yapısı ve Harun Işık yönetmenliğinde çekilen estetik klibi ile yenilikçi bir sokak dili yarattı. Video klip, sokak sanatçısı Rasta Rules tarafından hazırlanan enstelasyonlar ile görsel ve işitsel anlamda farklı disiplinleri bir araya getiren, zengin içerikli bir sanat ürünü olarak başarı kazandı.

2017 ilkbaharında 2 yeni müzik ile dinleyicilerinin karşısına çıkan Ege, her çalışmasında olduğu gibi farklı arayışlara yelken açmaya devam etti. Yeni bir müzik, alternatif bir dışa vurum peşinde olduğu “Gece Gelen Sıkıntı” EP’si ile içinde yaşadığı dünyaya yabancılaşan, kalbi yaralı, kırılgan bir insanın kabuslarını anlattı bizlere. Melankolik melodiler eşliğinde kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan bireylerin sesi oldu.

EP’den “Bana Ne” adlı şarkıya bir de klip çekildi. Çekimler, Harun Işık yönetmenliğinde Alaçatı ve Urla’da gerçekleştirildi. Ege’nin kabusları, EP’nin adına yakışır bir biçimde sanat tarihinin önemli başyapıtlarına göndermeler ile betimlendi.

EP’de yer alan diğer şarkının ise “Adı Yok”. Karşılaştığımız her şeye bir isim, etiket ve anlam verme alışkanlığının hayal etme dürtülerimizi körelttiğine inanan Ege, dinleyicilerine yeni çalışmasıyla hayal etmek ve anlam yüklemek için bir alan bıraktı.

Albüm kapağında, İstanbul Modern Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı “Gündüz, Işık, Gece” sergisinden, Emre Arolat imzalı “İstinbat” eseri yer aldı. (Tepta, Lasvit, Emre Arolat)