New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

[ Türkiye’nin İlk Uluslararası Hip Hop Kültürü Festivali ]

Hip Hop müziğin dünyaca ünlü ustaları ve Türkiye’deki temsilcileri 30 Eylül'de İstanbul Küçükçiftlik Park'ta hip hop severlerle bir araya geliyor!

TARİH: 30 Eylül 2017, Cumartesi
YER: KüçükÇiftlik Park
(Harbiye Mh. Kadırgalar Yokuşu No:4, Maçka, İstanbul)
KAPI AÇILIŞ: 14.00 – 00.00

Free Flow Festival Hakkında

Hip Hop Kültürü’nü Türkiye’ye tanıtmak, kültürün elementlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve dinleyicilerine kaliteli müzik ve içerik sunmak için yola çıkan Future Memories Network’un radyo kuruluşu  Flow Radyo (www.flowradyo.com) tarafından düzenlenen Free Flow Festival, Türkiye ve Amerika’daki Hip Hop kültürlerinin etkileşimi, iletişimi ve iş birliği için ortak bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

Free Flow Festival, Türkiye’de Uluslararası Hip Hop Kültürü’nün ortak sesi olarak barış, sevgi, anlayış ve eğlenmeyi teşvik ederken herkes için endişe kaynağı olan küresel konularda çözümler üretilmesi yönündeki çalışmalara ilham kaynağı olmayı, ekolojiden insan haklarına kadar tüm dünyada azınlıkta kalanların, mücadelenin ve dayanışmanın çoğalan sesini duyurmayı amaçlayan bir “edutainment” -eğitici ve eğlendirici içerikte- etkinlik olarak hazırlandı.

Hip Hop müziğin dünyaca ünlü ustaları ile Türkiye’deki temsilcileri ve Hip Hop severler 30 Eylül 2017’de KüçükÇiftlik Park, İstanbul’da Türkiye’nin ilk Uluslararası Hip Hop Kültürü Festivali olan Free Flow Festival’de buluşmaya hazırlanıyor. Gündüzden geceye uzanacak bu keyifli yolculukta, Hip Hop müziğinin önde gelen Türk ve Amerikalı isimleri sahne alacak. İyi müziğin kaliteli temsilcilerine sahneleriyle yeteneklerini sergileyecek Break Dansçılar ve Graffiti sanatçıları eşlik edecek.

Alanında öncü ve başarılı isimlerden oluşan line-up’ta, Hip hop’un en yetenekli ve otorite sanatçılarından biri olarak kabul edilen Big Daddy Kane; Beyaz Saray’da hip hop yapan ilk kadın sanatçı, söz yazarı, solist, DJ, tüm zamanların en üretken ve en saygın kadın Hip Hop sanatçılarından MC Lyte; hızlı flowları ve üzeri örtülü argolar barındıran duygusal bilinç akışı tekniğiyle yaptığı anlatımları ile ünlü Wu-Tang Clan üyesi Amerikalı rapçi Ghostface Killah; altı Grammy Ödüllü sanatçı, şair, söz yazarı ve yapımcı Malik Yusef; metaforlar içeren yoğun manevi şarkı sözleri ile tanınan Wu-Tang Clan üyesi Amerikalı rapçi Killah Priest; Türk Hip Hop sanatçısı, söz yazarı ve prodüktör Ege Çubukçu; Kadıköy Acil isimli hip hop topluluğu çıkışlı, Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Sayedar ve Önder Şahin; son zamanların hızlı çıkış yapan Türkçe rap grubu Tahribad-ı İsyan ve Red Bull Warm Up 2017 katılımcılarından Ethnique PunchKüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak! Ayrıca Türk DJ’lerin performansları festivalin ritmini tutacak.

Free Flow Festival - Sanatçılar

Free Flow Festival’de, müziğin yanı sıra Hip Hop kültürünün sokakta gelişen sanat ve eğlence biçimlerine de yer verilecek. 30 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te kapılarını açacak olan Free Flow Festival’de, Turbo ismiyle anılan ünlü graffiti sanatçısı Tunç Dindaş ve altı sanatçı arkadaşı graffiti performansları ile festivale renk katacaklar. Sokakta doğan ve tüm dünyaya yayılan break dans gösterileri, Kadıköy Acil çıkışlı, alanında yetenekli ve başarılı break dans sanatçıları tarafından festival katılımcılarına görsel bir şölen yaşatacak.

Free Flow Festival’in biletleri Biletix’te.

#FreeFlowFestival #FreeFlowFest #SesimiziYükseltiyoruz!