New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

[ Malik Yusef ]

Altı Grammy ödüllü oyuncu, şair, müzisyen, söz yazarı, prodüktör ve senarist.

Albümleri

G.O.O.D. Morning, G.O.O.D. Night
The Great Chicago Fire: A Cold Day in Hell

Malik Yusef

Malik Yusef, 1971 Chicago, Illınois, Amerika doğumludur. En İyi Rap Şarkısı Ödülü de dahil olmak üzere 6 Grammy ödülüne sahiptir.

Malik Yusef, yirmi dört kez Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş, altı Grammy Ödülü kazanmıştır. Sekiz kez Pop ve R&B dallarının her ikisinde de ASCAP (Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayıncılar Derneği) Ödülü sahibi olmuştur. Sanatçı, Emmy, Peabody ve Tony müzik ödüllerine de sahiptir.

2017 yılında aldığı son Grammy Ödülü’nü, Beyonce’un “Yılın En İyi Kentsel Çağdaş Albümü” kategorisinde birinci olan “Lemonade” albümündeki “Sandcastles” şarkısının yardımcı söz yazarı olarak kazanmıştır. Malik Yusef, aynı sene Kanye West’in “The Life of Pablo” albümündeki 15. ve 18. şarkıların ortak söz yazarı ve üreticisi olarak Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Malik Yusef, ayrıca, eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen Ty Dolla $ign’ın “Free TC” albümündeki “All Day” şarkısı ve Common’un alkışlarla karşılanan “Nobody’s Smiling” albümleri için de Grammy Ödülleri’ne aday gösterilmiştir.

Malik Yusef, dünyanın en büyük müzik yayıncısı Universal Music Publishing ile anlaşmalı bir sanatçıdır. Rapçi Wiz Khalifa tarafından ABD’nin Pittsburgh kentinde kurulmuş bir plak şirketi olan Taylor Gang Records’a üyedir. Rihanna, Katy Perry, Common, Jennifer Hudson, JAY Z, Vic Mensa ve Adam Levine gibi isimlerin beğenisini alıp onlarla işbirliği yaparak sektör bağlantılarını ve ilişkilerini inşa etmeyi ve sürdürmeyi başarmıştır. Malik Yusef, aynı zamanda, topluluklara ulaşmak ve onları harekete geçirmek için sanatı ve kültürel unsurları kullanan kampanyalar da yürütmektedir. Malik Yusef’in etkilendiği isimlerden bazıları Langston Hughes, Mava Angelou, William Shakespeare, Haki Madhubuti, Malcolm X ve Phillis Wheatley’dir.