New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

[ Sayedar & Önder Şahin ]

Kadıköy Acil isimli hip hop topluluğu çıkışlı, Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Sayedar ve Önder Şahin solo çalışmalarının yanı sıra, ortak projeler ile de takipçilerinin karşısına çıkıyor.

Sayedar ve Önder Şahin

Sayedar ve Önder Şahin, yeraltı kültürünü temsil etmelerine rağmen klipleri Kral, Dream TV ve MTV Türkiye gibi öncü kanallarda yayınlanan Sayedar ve Önder Şahin, şimdiye kadar Havoc (of Mobb Deep), Onyx, Reef The Lost Cauze, Planetary (of Outerspace), Chief Kamachi, King Syze, Doap Nixon, Sicknature (of Snowgoons), Breez Evahflowin, Freeman (of IAM), Shape MC, Jasi Karalic gibi yabancı isimlerle de ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Genellikle şarkılarında politik, battle ve wordplay içerikler barındıran ikili, şimdiye kadar pek çok solo albüme ve sahneye imza attı.

Redman Live Set (Bostancı Gösteri Merkezi), Busta Rhymes Konseri (İstanbul Discorium), Ceza 10. Yıl Konseri (Bostancı Gösteri Merkezi), Bob Marley’s 70th Birthday Bash (Nayah), Hip Hop İstanbul 1 (Levent Gösteri Merkezi), Hip Hop İstanbul 2 (Yeni Melek Gösteri Merkezi), Dikkat Dikkat! Organize Oluyoruz! Hiphop Festivali (Küçükçiftlik Park), İstanbul Hip Hop Jam (Volkswagen Arena) gibi pek çok önemli mekan ve organizasyonda sahne alan ikili, ilk ortak albümleri Gölge Boksu üstünde çalışmalarını sürdürüyor.